Kulak Estetiği

Kulaklar dış görünümü estetik yüz silüetini tamamlıyan bir yapılardır. Kulak deformiteleri içinde en sık görüleni kepçe kulaktır. Bu deformasyon doğumdan hemen sonra görülür ve doğumsal deformite olarak kabul edilir. Kulaktaki şekil bozukluğu çeşitli sosyo psikolojik problemlere yol açabilmektedir ve bu durum özel ve iş hayatımızı etkileyebilir.

Kulak gelişimi 5-6 yaşlarında kendini tamamlamaktadır ve okul döneminde psikolojik problemlerden kaçınmak adına bu yaşlarda düzeltme işlemi yapılabilir.

Ameliyat genel veye lokal anestezi altında yapılabilir. Kulak arkasında doğal kıvrımın içinde planlanacak şekilde kesi ile kıkırdaklara ulaşılıp onlara doğal kıvrımlar kazandırılır. Bazı vakalarda kesi yapmadan iple bu ameliyatı gerçekleştirmek mümkündür.

Ameliyat sonrası kulaklara hafif baskı uygulayarak ve onları travmadan korumak için bir pansuman yapılır. Pansuman 3-5 gün sonra açılır ve 2-3 hafta boyunca sporcu tipi bantlar ile kulaklar korunur.

Kepçe kulak düzeltilmesi benim hayalim idi. Bu ameliyatın bu kadar kolay atlatabileceğimi hiç düşünememiştim. Dr.Medine hanıma ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Ve başarların devamını diliyorum.
Y.M.


×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×