Kaş Kaldırma

Kaşların ideal estetik pozisyonu kadınlar ve erkekler arasında farklılık göstermektedir. Bu fark bakışlarda Kadınlara Feminen erkeklerde de maskülen bir görünüm kazandırmaktadır.Yine zamanla kaşların düşmesi yorgun ,kızgın bir ifade oluşturmaktadır. Endoskopik birtakım teknikler, saçlı deriden yapılan kesilerle ya da göz kapağından yapılan kesilerle Kaş kaldırma işlemleri yapılabilir.

Hastanın canlı, aktif, dinlenmiş bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Kaş kaldırma işlemi tek başına yapılabileceği gibi yüz germe, göz kapağı girişimleri ile de kombine edilebilir. Kaş’ın kuyruk kısmını kaldırmak için şakak germe( temporal lifting) uygulanabilir. Bu bölgeye yağ enjeksiyonları, dolgu uygulamaları nöromodulatör (Botox, Dysport…) uygulamaları tek başına yada cerrahi girişimlerle kombine olarak yapılarak hastalarda canlı, aktif, dinlenmiş genç bir görünüm elde etmek mümkündür.

Cerrahi girişim genellikle günübirlik cerrahi müdahale olarak planlanır. Diğer girişimlerle kombine edilirse (Yüz germe,göz kapağı estetiği, orta yüz germe…) bir gece hastanede kalmayı gerektirebilir. Çoğunlukla Genel Anestezi yada Sedasyon ile birlikte Lokal anestezi Altın’da gerçekleştirilir.

İyileşme dönemi yapılan cerrahi girişimin kapsamına göre değişiklik gösterir. Ameliyat sonrası cilt bakımı, güneşten korunma iyileşme sürecininin iyi bir şekilde tamamlanabilmesi ve nihayi sonuç için önem arzetmektedir. Kaş kaldırma işlemi uzun dönem Kalıcı sonuçlar verir.


×