Saç Ekimi

Saç dökülmesi genetik yatkınlık, stres, dengesiz beslenme, kronik yorgunluk, çevresel ve hormonal faktörlerden kaynaklanabilir. Saç ekimi yapı itibariyle erkek tipi dökülmeye karşı duyarsız olan başın arka ve yan taraflarından (donör) alınan “greftler” saç kaybına uğrayan bölgelere ekilir. Ekilen bölgede bu özelikleri taşıyan saçlar dökülmez.

Günümüzde saç ekiminde en sık kullanılan yöntem FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) 0,6-1,2 mm boyutunda greftlerin özel bir yöntem ile alınıp ihtiyaç olan bölgeye ekilmesidir. Başka yöntemlere göre anestezi gerektirmeyen, herhangi bir kesi ve dikiş olmadan mini invaziv bir girişimdir.

Ekim ortalama 4-8 saat arasında sürmektedir. Ameliyattan sonraki gün hafif aktivitelere başlayabilirsiniz. İyileşme döneminde 3-5 gün süren bir ödem olabilir. 3 gün sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz, günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Saç ekiminin bir mucize olduğunu düşünüyorum. Her sabah uyandığımda aynaya baktığımda kendimden memnun değildim. Ameliyattan sonra özgüvenim arttı ve bu benim iş hayatıma da yansıdı. Sanki hayatımdan daha çok zevk almaya başladım. Dr. Medine Hanım’a ve onun ekibine minnettarım.
O.R.

Saç dökülmem erken yaşta başlamıştı bu durum beni mutsuz ediyordu. Ameliyattan açıkçası çekiniyordum ve sonucunun doğal olmaması konusunda tedirgindim. Araştırmayı benim eşim yaptı ve birlikte Dr.Medine hanıma gittik. Görüşmede benim tüm sorularıma sabırlı bir şekilde yanıt verdi bana güven verdi. Bir hafta sonra ameliyat oldum ve şuan çok memnunum. Düşünüyorum ki neden bu kadar bekledim. Ellerinize sağlık!
R.K.


×