Dolgu

DOLGU
Cildin doğal yaşlanma sürecinde cildin aslında temel yapı taşı olan hyalüronik asit içeriği azalır. Cildin su tutma kapasitesi düşerken ciltteki elastik lifler ile kolajenler kırılarak eskimeye başlar. Günlük yaşamda kullanılan mimikler, yerçekimi, yaş, dengesiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı cildin yaşlanma sürecini hızlandırır.
Cildin doğal yaşlanma sürecinde yüzün kırışık ve çökük görünümünü ortadan kaldırmak için hyalüronik asit içerikli dolgular kullanılır. Bu dolguların içeriği cildin kaybetmiş olduğu temel yapı taşlarından oluşmaktadır. Hyalüronik asit içerikli dolgular ciltte oluşan çöküntüler altına enjekte edildiğinde oluklaşmayı ortadan kaldırır. Bu şekilde yapılan dolgu ile aslında cildin daha önce sahip olduğu ve bir nedenle kaybettiğinin yerine konması söz konusudur.
Hyalüronik asit içerikli estetik dolgular ağırlıklı olarak yüz bölgesinde kullanılır. Estetik dolgu uygulaması yapılan bölgeler
• Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma
• Dudak kenarlarındaki derin çizgilerin tedavisi
• Yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkların tedavisi
• Gözaltı ve yanaklardaki çöküntülü alanların doldurulması
Dolgu uygulaması; özellikle yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, yaşlanmaya ya da kilo verme sonucu ortaya çıkan cilt altı yağ dokusu ve diğer dokulardaki hacim eksikliklerinin tamamlanmasında kullanılan estetik tedavi yöntemidir. Dolgu ile yüz restorasyonu yapılır, derin çizgiler doldurulur, hatların kontürleri yumuşatılır. Bu yöntemle daha genç ve taze bir görünüm elde edilir.
Estetik dolgu uygulaması ortalama uygulama yapılacak bölgeye göre 15 – 45 dakika arasında sürer. Sonuç işlemin hemen bitiminde görülür. Uygulama günlük hayata engel olmaz.


×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×