Botoks

Günlük hayatımızda değişik durumlara tepkimizi ifade etmek için kullandığımız mimik hareketlerimiz yüzümüzde zamanla kalıcı çizgilere ve oluklara yol açar.. Özelikle de alın, kaş arası, göz ve ağız çevreside oluşan bu çizgiler bize yorgun, mutsuz ve yaşlanmış bir ifade verir. Bunların tedavisinde “Clostridim Botulinum” bakterisinden elde edilen botulinum toksinini kullanılır (Botox, Dysport…). Bu nöromodülatörler ile yapılan enjeksiyonların amacı sadece bu mimik çizgilerinin yok edilmesi veya önlenmesi değil aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin yüzümüzden silip, bize daha genç ve taze görünüm sağlamaktır.

Günlük mimik alışkanlarımız sonucu oluşan çizgiler dışında ayrıca kaşların aşağıya düşmesi, üst göz kapaklarda kıvrımların oluşması, dudak kenarların aşağa inmesi, alt çene hatlarının kaybolması, boyun hatlarının bozulması ve burun ucunun aşağa inmesi gibi değişiklikler de zamanla meydana gelir. Bütün bu deformiteler için botilinum toksin (Botox, Dysport…) uygulamaları daha iyi hale getirilip yüze doğal dinlenmiş taze bir görünüm kazandırılabilir.

Özetle “botilinum toksin” (Botox,Dysport…) enjeksiyonlar ile;

1- Alın çizgilerin gidirilmesi
2- Kaş arası çizgilerin gidirilmesi
3- Göz çevresindeki çizgilerin gidirilmesi
4- Dudaklar etrafındaki çizgilerin gidirilmesi
5- Boyun çizgilerin ve sarkmalıların gidirilmesi
6- Burun ucu kaldırılması
7- Kaşların kaldırılması ve üst göz kapak fazlalıkların azaltılması
8- Gülme deformitesinin düzeltilmesi
9- Terleme sorunun tedavi edilmesi

Botulinum toksin enjeksiyonu anestezi gerektirmeyen, bir takım durumlar için ameliyatsız bir çözümdür.
Uygulama steril ortamda Uzman Hekimler tarafından yapılması gereken bir prosedür. Uygulama 10-15 dakika kadar sürmektedir ve prosedürden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Etkisi ortalama 4-5 gün sonra başlamaktadır. Etkisi 5-7 ay arası sürmektedir.


×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×