GENİTAL ESTETİK
Kadın artık vücudunu daha iyi tanıyor, toplum tabularını yıkarak güzelliğini bir bütün görüyor. Yani her açıdan baktığında artık kadın kendini güzel hissetmek istiyor. Genital estetik kadının cinsel bölgeyi güzel bulmaması ve buna bağlı olarak yaşadığı cinsel problemler nedeniyle yapılabilir. Çoğu kadın cinsel organlarının zaman içerisinde çeşitli sebeplerle deformasyona uğramasından, renginden, biçiminden ve estetik görüntüsünden rahatsızlık duymakta, cinselliğini doyasıya yaşayamamaktadır. Yaşanan cinsel problemler sadece kadını değil aynı zamanda partnerini de olumsuz etkiler.
Genital bölgede sarkıp genişleyen dokuların tamamen çıkarılması, iç dudaklardaki sarkma ve fazla dokuların alınması ve vajinanın genç bir görünüme sahip olması için yapılan operasyondur. Vajina daraltılarak girişteki görünüm bozukluğu bu girişim ile giderilebiliyor. Epizyotomi (doğum dikişlerinin kötü iyileşmesi) sorunu da vajina estetiğinin konularından biri. Vajinal görünümü bozan bu sorun cinsel ilişki sırasında tatminsizlik, acı – ağrıya sebebiyet verir. Doğum dikişlerinin düzeltilmesi işleminde bozuk doku çıkarılarak vajinal onarım yapılır.
Genital bölgedeküçük ve büyük dudakların, normalden daha büyük veya sarkık olması durumunda labioplasti ameliyatı planlanır. Bazı durumlarda sağ ve sol dudak asimetri olabilir yine labioplasti ile bu asimetri ortadan kaldırılır. Klitoris de normalden daha büyük ve kabarık olabiliyor. Bu durum hem estetik görüntüyü bozuyor hem de kadında cinsel doyumun azalmasına sebep oluyor. Klitoris normal ölçüsüne kavuşturulur ve varsa deri katlanışları yok edilir. Böylece klitorisin cinsel doyum sırasındaki işlevsel rolü yeniden kazandırılır. Klitorisi şekillendirme genellikle labioplasti ile eş zamanlı yapılır.
Pubis, göbeğin altında büyük dudaklar ile devam eden ve ayakta dururken dışarıdan görülebilen bölümdür. Genç yaşlarda gergin görülen pubis bölgesi zamana bağlı olarak çeşitli sebeplerle yağ oranı artarak çıkıntı yapabilir, içi boşalabilir ve /veya sarkabilir. Pubis estetiğinde pubis aşırı belirgin (ki şikayet pantolon giyildiğinde ortaya çıkan görüntüdür) ise liposuction uygulaması ile sorun çözüme kolaylıkla kavuşturulur. Pubiste sarkma varsa; fazla deri alınarak asma yöntemi kullanılır. Kişinin karın germe ameliyatına da ihtiyacı varsa pubis germe estetiği ile birlikte yapılabilir. Pubisin yağ oranı azalmış çökük bir görümü varsa bu da yağ transferi ile rahatlıkla çözümlenebilir.

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×