MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

Ekran Resmi 2015-10-26 15.36.51

Yüzyıllar boyunca meme kadınlığın sembolü olmuştur. 18. yüzyıl sonrasındaki resim ve heykellere baktığımızda kadın göğsü bereket ve güzelliğin sembolü olarak eserlerde tasvir edilmiştir. Dişiliğin         tanımında kadın için hiçbir organ meme kadar önemli ve değerli olmamıştır. Kadın için meme; duygusal, sosyal, hormonsal, psikolojik, cinsel açıdan ve anatomik olarak değeri yüksek bir organdır. Öyle ki; küçük meme nedeniyle bazı kadınlar, gündelik hayatında üzerine uygun kıyafet bulamaz, karşı cinsin yanında çekingen – pasif kalabilir, kalabalık ortamlarda yaşadığı özgüven eksikliği nedeniyle kendini gizleme eğilimine yönelebilir.

Genel anlamda meme küçüklüğü mevcut kadınları iki ayrı gruba ayırabiliriz. Birinci grup genç nesilden oluşuyor. 16-18 yaşında meme gelişimi yetersiz kalan bayanlar bu grupta. İkinci grup ise;  gelişimini tamamlamış olan memenin, çeşitli nedenlerle (yaşanan kilo kaybı ve / veya gebelik sonrası emzirme süreci ile) doku kaybı yaşamasına dayalı olarak meme büyütme estetiğine ihtiyaç duyan kadınlardan oluşuyor. Meme büyütme estetiği sonrası kadın giydiği kıyafetlerin kendine yakışması ve vücut orantılarının istediği ideallerde olması gibi nedenlerle özgüven artışı yakarken; iş ve sosyal hayatında da olumlu etkiler yaşar.

Meme büyütme estetiğinde kadının var olan meme dokusu, şekli ve istediği ölçüler göz önüne alınarak planlama yapıyoruz. Hastamız ilk muayeneye geldiğinde yaşı, herhangi bir hastalığının olup olmadığı, düzenli olarak ilaç kullanıp kullanmadığı ve herhangi bir maddeye karşı alerjisi olup olmadığı soruyoruz. Memelerin mevcut boyutu, şekli, aralarında asimetri olup olmadığı, cilt kalitesi, meme başı ve areolanın konumu ve boyutu değerlendiriyoruz. Her kadının vücudu birbirinden farklıdır. Kişiye özel planlama yaparak hangi tip protez kullanılacak, bu protez hangi seviyeye nereden yerleştirilecek gibi soruların yanıtı netleştiriyoruz. Hastalarımızın en sık sorduğu soru ise; silikon protezlerin ömrü hakkında. Silikon protez içeren meme protezleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Dünya genelinde kendisini ispat etmiş; güvenli, onaylı ve garantili silikonları tercih ediyoruz. Bu silikon protezlerin ömür boyu kullanılabilecek güvenlikte olduğunu da belirtmek isterim. 

 Göğüs büyütme estetiği tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir.  Hatta estetik ameliyatlar içerisinde hasta memnuniyetinin en üstü düzeyde olduğu operasyonlar meme estetiği ameliyatlarıdır.  Yapılan muayene sonrası estetik ve plastik cerrahi uzmanının vereceği bilgiler ışığında acele etmeden, sakin, dikkatli karar vermek her zaman en sağlıklı olanıdır. Aklınıza takılan sorularınızı ve meme büyütme ameliyatından beklentilerinizi mutlaka açık yüreklilikle estetik cerrahi uzmanınız ile paylaşmanız başarının önemli ipuçlarıdır, aslında. Hekim ile olan iletişiminiz, ameliyatın yapılacağı ortam ve kullanılacak protezin kalitesi ameliyat kararınızdaki belirleyici roller olabilir.

Sağlıkla Kalın…

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×