BURUN ESTETİĞİ

before and after plastic surgery of the nose       BURUN ESTETİĞİ

Elbette ki öncelik görüntü. Burundaki şekil bozukluğunun (kemer, uç kısım şekillendirmesi, burun delikleri vb.) giderilmesidir. Burunda şekil bozukluğunun altında yapılan muayene ve sorgulamalarımızda nefes alma probleminin de şikayetler arasında olduğunu görüyoruz. Burundaki şekil bozukluğu ve nefes alma problemi tek ameliyat ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Rinoplasti (burun estetiği) operasyonunda hangi teknikle ameliyatım olacak?
Rinoplasti ameliyatında iki farklı yöntem kullanılır. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Aslında hangi tekniğin kullanılacağı büyük oranda cerrahın tercihine bağlıdır. Önemli olan sonuçta estetik yüz ile uyumlu bir burun ortaya koymaktır. Hem açık hem de kapalı teknikle güzel sonuçlar elde edilebilir.
Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatının riski var mıdır?
Burun estetiği genellikle genel anestezi altında yapılır. Genel anestezi altında ameliyat olabilmek için ise belli sağlık koşulları sorgulanır, burun ameliyatı için gerekli test ve tahliller hastamızdan istenir. Gelen sonuçlara göre uygun olan hastalar burun estetiği için ameliyata alınır.
Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatında acı ve ağrı hissedecek miyim ?
Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. Dolaysıyla tamamen ağrısızdır. Günümüzde rinoplasti ameliyatlarında tercih edilen yöntemler ve cerrahi aparatlar sayesinde daha az travma görülür. Bu durum burun estetiği operasyonunu daha konforlu hale getirmiştir. Hatta iyileşme döneminde ağrılardan ziyade daha çok nezle bulguları veren bir dönem yaşıyorsunuz.
Rinoplasti (burun estetiği) sonrası sonucu ne zaman görebilirim?
Burun estetiği sonrası konulan alçı 5 gün- 1 hafta sonra çıkarılır. Burunun yeni şeklini o an görebilmek mümkündür. Ancak yüzde şişlikler ve ödemler vardır. Bir ay içerisinde şişlik ve ödem azalma gösterecektir. Burun estetiği sonrası nihai sonucu ilk 6 aydan sonra net olarak görebilmek mümkündür.
Burun estetiği (rinoplasti) operasyonu sonrası işe geri dönüş ne zaman olabilir?
Genellikle burun üzerindeki atel 5 gün -1 hafta kadar kalır. İkinci hafta ince özel tasarlanmış bantlar tespiti ile burun sabitlenir. Burun estetiği sonrası ilk bir hafta şişlik, ödem görülebilir. Bunların hafiflemesi giderek azalması hatta iyileşmesi ilk 10 gün içerisinde olur. İşe başlama süreci yapılan işe göre değişiklik gösterir. Genellikle burun estetiği sonrası hastalarımız ilk bir hafta sonrasında bant tespiti ile işe gitmeyi tercih ediyorlar. Bunun dışında masa başı bir işe sahipseniz ve yüzünüzdeki bandajlar sizi rahatsız etmiyorsa; 3. günden sonra işe başlayabilirsiniz.
Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı sonrası yüzebilir miyim?
İlk zamanlar bu ne yazık ki mümkün değil. Ancak burun ateli alındıktan sonra ki bu yaklaşık ameliyattan sonra 1hafta denize girebilirsiniz kendinizi yormadan yüzebilirsiniz . Deniz suyunun burnunuza zararı olmaz. Ancak tabi ki bu nları yaparken burnunuzu darbelerden korumalısınız. Dalmak ve / veya atlayış için ise 3-6 ay beklemek gerekmektedir.
Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı sonrasında yapmacık bir görünüme sahip olur muyum?
Estetik cerrah burunun yüzün diğer öğeleri ile olan uyumunu asla göz ardı etmez. Bu ameliyatta temel felsefemiz her zaman doğal, işlevsel ve yüze yakışan burun elde etmektir. Yüzünüze giden ve rahat nefes alan bir buruna mutlulukla ulaşırsınız.

Aklınıza takılan soruların en sağlıklı yanıtı estetik ve plastik cerrahi uzmanınızdadır. Detaylı muayene sonrası size burun estetiği ameliyatı ve iyileşme süreci hakkında en kesin yanıtlar verilebilir. Eğer bu sayfayı inceliyorsanız operasyon kararı verme aşamasında olmalısınız. İyi bir operasyon geçirmeniz dileğiyle…
Sağlıkla kalın…

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için tıklayın

×